Demand

SSS

İletişim

Yazan Kazanır Destek Ekibi olarak bütün sorularına olabildiğince hızlı bir şekilde cevap vermek istiyoruz. Bu arada “Sık Sorulan Sorular”a da bir göz atabilirsin.
Eğer “Sık Sorulan Sorular” sana yardımcı olmadıysa bizimle iletişime geçerek bize sorularını iletebilirsin.
İletişim Formu

Sıkça Sorulan Sorular

Genel

Yazan Kazanır nedir?

Yazan Kazanır, Global Leads Group'un web siteleri ve ayrıcalıklı ortakları için metin ve video sağlamakla görevli olan bir platformdur. Birbirinden farklı birçok konu hakkında günde yüzlerce metin üretmekteyiz.
Kalifiye serbest yazarlar için yazarak para kazanmanın yolunu açan Yazan Kazanır, bilgisine ve yeteneğine güvenen herkesi yazar olarak bünyesinde görmekten mutluluk duyar.

Yazan Kazanır'da yazmanın faydaları nelerdir?

Geleneksel medyayı, yenilikçi medyanın esnekliği ve devamlı güncelliği ile buluşturan Yazan Kazanır, yetenekli yazarların hem yeteneklerini geliştirmesini hem de eserlerinin günümüzün en popüler çevrimiçi platformlarında yayınlanmasını sağlıyoruz. Yazan Kazanır'da yazarak:
- Binlerce birbirinden farklı ve ilginç konu ile ilgili yazabilir,
- milyonlarca okuyucuya hitap edebilir,
- yazılarını ayrıcalıklı web sitelerde yayınlatabilir,
- yazdığın yazıların niteliğine bağlı olmak üzere para kazanabilirsin.

Başvuru süreci ne kadar sürmekte?

Başvurduğun anda, başvurunu aldığımızda ilgili bir e-posta alacaksın. Başvurunun işleme alınma ve değerlendirilme süreci sırada olan diğer başvurulara ve aday sayısına bağlı olarak birkaç saat ile bir hafta arası değişkenlik gösterebilir.
Başvurunun değerlendirilmesinin akabinde Yazan Kazanır Ekibi olarak, e-posta yolu ile sana olumlu veya olumsuz bir geri dönüşte bulunacağız.

Yazan Kazanır'a katılmak için ücret ödemeliyim?

Hayır. Yazan Kazanır'a katılmak ücretsizdir.

18 yaşından küçüğüm. Ödeme alabilir miyim?

Hayır. Sadece 18 yaş ve üstü kullanıcılar Yazan Kazanır vasıtasıyla para kazanabilir ve ödeme alabilir. Üçüncü kişilerin PayPal hesaplarına ödeme yapmamız söz konusu değildir.

Yazan Kazanır'a katılabilmem için kabul etmem gereken sözleşmeler var mıdır?

Evet. Yazan Kazanır Katılımcı Sözleşmesi'ni okumayı ihmal etme.

Ödeme

Yazan Kazanır ödemeleri nasıl ve ne zaman yapmakta?

Yazarlarımız her haftanın pazartesi akşamı PayPal üzerinden onaylanmış yazıları için ödemelerini alırlar. Ödemeler sadece PayPal aracılığıyla yapılmaktadır. Bu sebeple, ödeme yapabilmemiz için üyelik sırasında tarafımıza bir PayPal hesabı bildirmeniz gerekiyor. Bu linkten PayPal ile ilgili daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Yazan Kazanır'da kazandığım para için vergi ödemeli miyim?

Evet. Yazan Kazanır kazancınız üzerinden vergi ödemekle yükümlüsün.

Yazan Kazanır hesabımda ödemenin yapıldığı belirtilmişken PayPal hesabımda herhangi bir ödeme görünmüyor. Ne yapmalıyım?

PayPal ile iletişime geçmelisin.

Ödeme “bekleme”de. Neden?

Yazan Kazanır henüz PayPal'a ödemeni göndermemiş. Bu durumla ilgili olarak sormak istediğin soruları [email protected]'a iletebilirsin.

Ödeme gerçekleştirilemedi. Neden?

Yazan Kazanır, ödemeni PayPal'a gönderirken sorun yaşamış. Yazan Kazanır profilinde belirtmiş olduğun PayPal hesabının bağlı olduğu e-posta adresini kontrol etmeni tavsiye ederiz. Eğer bu hesabın doğru olduğundan eminsen, vakit kaybetmeden PayPal'a sorunu bildirmelisin.

Yazarlar

Yazan Yazanır yazarları ne türde metinler yazmaktadır?

Yazan Kazanır yazarları, internet ve arama motorlarına uygun, artibilgim.com ve indirimlr.com gibi sitelerde yer alan yazılar yazar.

Yazan Kazanır'ın genel yönergeleri nelerdir?

Biz, tüm genel yönergelerin yanı sıra yazı yazmanın püf noktalarını ve diğer dökümanları da bünyesinde barındıran bir Kaynak Merkezi sağlıyoruz. Yazan Kazanır'da oturum açtığınızda, Kaynak Merkezi'ne ulaşabilirsiniz.

Bana ne kadar ödeme yapılacak?

Size, en az 400 kelime içeren bir makale için 5 TL ödeme yapılır. Ancak gelecekte makalelerin nitelikleri, kelime sayıları, internette daha fazla aranması ve rağbet görmesine göre ödeme miktarı değişecektir.

Yazılarım nerede görüntülenecek?

Makaleleriniz bir milyonun üzerinde takipçisi olan paralı yayıncı ağlarına dağıtılmış olacak. Yayıncılara örnek olarak eHow.com, dsconto.com vb. verilebilir.

Hangi konular hakkında yazı yazabilirim?

Başvurunuz kabul edilirse ve Katılımcı Sözleşmesi'ne dahil olursanız, çeşitli konuların bulunduğu görev listesinden bir görev seçebilirsiniz.

Bir defada kaç tane yazı yazmalıyım?

İlk üç makaleniz için, size sistemimize alışmanız açısından yardım edecek ve Yazan Kazanır yazarı olarak kendinizi nasıl geliştirebileceğiniz konusunda, ayrıntılı geri bildirimler ve tavsiyeler sağlayacak olan kıdemli bir editör ile eşleştirileceksiniz. Başka makaleler yazabilmeniz için ilk üç makalenizin de sonuçlandırılmış olması gerekmektedir. (yani kıdemli editör tarafından onaylanması ya da reddedilmesi) Kıdemli editör, araştırmanız ve kullandığınız gramere göre yazınızı değerlendirir. Eğer Yazan Kazanır yazarı olarak, ilk üç makaleniz minimum standartları karşılıyorsa, o zaman talep edilen göreviniz bir defada toplamda on makale limitine yükseltilecektir.
Biz, yazarlarımızın yazılarını devamlı bir şekilde gözden geçiriyoruz, eğer ki tutarlı bir biçimde yüksek kaliteli içerikler sunduğunuz gözlemlenirse, o halde daha yüksek bir makale sayısı limitine uygun görülebilirsiniz.

Nasıl yazı gönderebilirim?

Programa kabul edildiğinizde, kolayca hesabınıza erişebilir ve görevlerinize göz atmaya başlayabilirsiniz. “Talep” butonuna tıkladığınızda, görev talebinde bulunabilir, makalenizi yazabilir ve direk olarak online yayınlama araçlarını kullanarak arz edebilirsiniz.

Yazı sunumu yönergeleri nelerdir?

Yazmaya başlamadan önce lütfen Yazan Kazanır Yayın Kılavuzu'nu ve bunun yanı sıra Kaynak Merkezi'nde bulunan çeşitli makale biçimleri için olan genel yönergeleri okuyunuz. Kaynak Merkezi'nde Yazan Kazanır Yayın Kılavuzu'na giden bir link bulabilirsiniz.
Yönergeleri okumanız ve izlemeniz bir zorunluluktur. Aksi halde, yönergelerin okunması ya da uygulanmasından doğacak bir hata makalelerinizin reddedilmesine sebep olabilir.

Yayın süreci nasıldır?

Yazan Kazanır'ya bir makale arz ettiğinizde, bir editör makalenizi okuyacak ve yararlanılan kaynakların gerçekliğini ve kaynaktan kopya yapılıp yapılmadığını kontrol edecektir. Editör makalenizde küçük değişiklikler yapabilir ve size makalenizi yeniden yazmanız için geri gönderebilir. Eğer bir makaleyi yeniden yazmanız talep ediliyorsa, makalenizi gözden geçirip düzeltmeleri yapmanız ve geri göndermeniz için iki gün (48 saat) süre verilir. Eğer makaleniz onaylanır ise ödeme için yöneticilere bildirim yapılır.

Benim makalem neden reddedildi?

Editörlerimiz her makaleyi içerik, gramer, imla ve noktalama kuralları açısından incelemektedir. Bazen önemli değişiklikler gerekli olduğunda, editörlerimiz bir makalenin yeniden yazılmasını talep edebilirler. Eğer yeniden yazılmış bir makale, hala Yazan Kazanır standartlarını karşılamıyorsa, o zaman reddedilecektir.
Makalelerinizin reddedilmesini istemiyorsanız, yürürlükteki tüm yönergeleri ve bunun yanı sıra makalenin yeniden yazılmasını talep etmiş olan editör tarafından verilmiş olan talimatları okuyunuz ve yerine getiriniz.

Yayınlanmış olan makalemde değişiklikler yapabilir miyim?

Editörlerimiz son olarak senden yazını değiştirmeni ya da yeniden yazmanı talep edebilir. Yazın kabul edildiği takdirde, yazın Yazan Kazanır yayın ekibi tarafından gözden geçirilip Web için hazır hale getirilecektir. Yazının sahibi olarak sadece Yazan Kazanır yazını düzenleyip değiştirebilir. Yazın yayınlandıktan sonra, eğer bir hata bulursan, lütfen sayfa altbilgisi kısmında bulunan “İletişim” formu yolu ile Yazan Kazanır yayın ekibi ile bağlantıya geç. Bu sayede gerekli düzeltmeyi yapabileceğiz.

Yayınlanmış bir makaleyi silebilir miyim?

Yazan Kazanır tarafından kabul edilip yayınlanmış bir makaleyi değiştirme ya da silme fırsatınız bulunmamaktadır.

Bir makale gönderdiğimde yayınlanması ne kadar zaman alır?

Zamanlama yazının nerede yayınlanacağına bağlıdır. Bazı web sitelerimiz için makalenin yayınlanması anlık dahi olabilir. Diğerleri için ise birkaç hafta zaman alabilir.

Yazımı yazıp gönderdikten sonra ne kadar süre içinde ödeme alabiliyorum?

Ödeme alabilmen için yazının editörlerimiz tarafından onaylanması gerekmektedir. Yazan Kazanır haftalık bazda ödeme yapmakta ve ödemeler Pazartesi günü hesaplara yatmaktadır.

Yazıma görsel ekleyebilir miyim?

Görsel bankamızda kullanımına sunulmuş olan görsellerden yazınla alakalı olanları kullanabilirsin.

Yazımın telif hakları kimde?

Yazdığın yazılar için ödeme aldığından dolayı, Yazan Kazanır yazının bütün haklarına sahip olmaktadır. Bu durumla ilgili Katılımcı Sözleşme'sine göz atmanı tavsiye ederiz. Bu bağlamda Yazan Kazanır'da yazmaya başlamadan önce bütün sözleşmeleri dikkatlice okumalısın.